Přinášíme vám další českou píseň, kterou nám poslal David Juráš. Moc děkujeme za sdílení!!!

Jako vždy nechybí pár slov ke vzniku písně:

Píseň Brány království začala vznikat v r. 2008 na jedné konferenci v Anglii, kde jsme s manželkou byli. Zvláštním způsobem celá konference pro nás oba byla utrpením. Šlo to všechno nějak mimo nás, nedokázali jsme z těch témat čerpat něco nového, taky se nám nedařilo cítit Boží přítomnost, cítili jsme frustraci, nerozuměli, co je s námi špatně.
Ale stalo se jeden večer, že jsem skrze jednu sestru dostal proroctví, že viděla kolem mě létat motýly. Pán jí ukázal, že to jsou písně a chvály, které ještě nebyly složeny. A že mám dávat pozor, že ti motýli budou na mě občas sedat, že mám být citlivý na inspiraci Ducha svatého, abych dokázal zachytit nápad atd.

I když to proroctví znělo úžasně, proniklo jen do mé mysli, byl jsem za něj vděčný Bohu, ale srdce mi nevibrovalo 🙂
Jenže další, tuším poslední večer konference, jsem na promítací ploše viděl text: Ježíši, když se dívám na Tebe, vše co vidím, je jen čistá krása, stojím s bázní před Tebou. To mě zasáhlo jako blesk až úplně na dno mého srdce.
Nemohl jsem přestat brečet a pořád jsem na to musel myslet. A pak jsem si uvědomil, že první motýl přistál 🙂
Měl jsem již předtím složený základní groove na kytaru a aniž bych si to zkoušel, ještě na konferenci jsem si v hlavě píseň přehrával. Najednou mi začalo docházet, že když hledíme upřeně na Krista ve svém srdci, zapomínaje na věci kolem, vidíme tu čistou krásu, dostáváme novou naději, můžeme si uvědomovat tu lásku, která nekončí, že můžeme vidět brány nebe otevřeny i pro nás, a že i když o všechno v životě přijdeme, Ježíš zůstává naše vítězství.
(i manželka nakonec neodešla z konference s prázdnou. Dostala nové nápady a povzbuzení ve službě dětem a mládeži, které přináší ovoce i teď po 10 letech:-))

 

Text s akordy: https://bit.ly/2JtYHZp

Author Filip Zavřel

More posts by Filip Zavřel