Přinášíme vám další českou píseň! Dnes je od Ivana Růžičky a jmenuje se Nikdo není jako Bůh. Jako vždy nechybí příběh, který píseň provází.

Tento song vznikl zajímavým způsobem. Delší dobu jsem si racionálně uvědomoval značný nedostatek nových rychlých, dynamických písní (které patří mezi mé oblíbené druhy worship songů), a rozhodl jsem se nějakou napsat. Byla to taková akce z rozumu, nebo spíš z racionální potřeby – přinést do sboru právě takovou píseň.

Když jsem s ní přišel na zkoušku kapely, řekl jsem: Nemám s ní nějak velké ambice, chci prostě přinést energický song, který pomůže lidem vyrazit do Boží přítomnosti. Vznikl nedlouho před naší službou na Awakening Europe 2017 v Praze a tak nějak se stala jádrem naší služby tam – pomohla prolomit ledy a otevřít uctívání, které po ní následovalo.

Mám dojem, že má potenciál lidi uvolnit a pozvat do chval, proklamovat silné téma Boží jedinečnosti, a to přirozeně.  To mi připadá pro takový druh songu důležité. Hrajeme ji docela často a nemám pocit, že se jí za ten rok a půl “omlely hrany” :), prostě se nám neohrála, ačkoli jsme se toho trochu báli.

Text s akordy: https://goo.gl/gBn66J

Notový zápis: https://goo.gl/teXzMu

Author Filip Zavřel

More posts by Filip Zavřel

Leave a Reply