Přinášíme vám další českou píseň, tentokrát vánoční! Jako vždy nechybí pár slov k tomu, jak píseň vznikla.

Píseň Ať zní vznikla velmi spontánně v předvánočním čase v roce 2016. Většinou je pro mě tento čas roku poněkud hektický, kvůli různým hudebním aktivitám, kterých se účastním. Ani tento rok nebyl výjimkou. Už si nepamatuji, kolikáté to bylo vystoupení, ale chystala jsem se na odjezd na jeden z vánočních koncertů. Kamarádi mě měli vyzvednout a jelikož jsem byla připravená trochu dřív, sedla jsem si ke klavíru a jen tak si něco hrála. Snažím se před každým vystoupením prosit Boha, aby v písních, které zpíváme, byl život a radost, a tak mě v tomto osobním ztišení s Bohem najednou začala k melodii napadat slova a do půl hodiny byla hotová celá píseň. Většinou neskládám píseň takhle rychle, ale tahle šla tak nějak sama.

Hezký příběh ale nastal ještě po návratu zpět, když jsem si píseň doma provizorně nahrála a dostala nápad, že bychom ji na Vánoce mohli nahrát s mou velkou rodinou. Téměř všechny se mi podařilo přesvědčit, a tak zatímco některé rodiny tráví Vánoce u televize a cukroví, my trénovali melodii a hlasy a v pokojíku píseň nahráli společně.
Doufám, že ta vřelost, lehkost a společné úsilí osloví i některé další posluchače a třeba tato píseň letos zazní i u dalších vánočních stolů.
Text s akordy: https://goo.gl/cUQFss

Author Filip Zavřel

More posts by Filip Zavřel

Leave a Reply