Přinášíme vám další českou píseň. Tentokrát z královéhradeckého sboru Element od Jacqueline Vojáčkové. Jako vždy nechybí příběh, který je s písní spjatý.
Jaký je za písní příběh?
Píseň vznikla jako reakce na kázání Lukáše Targosze, který během jednoho kázáni použil úryvek z knihy J. A. Komenského – Lybrint světa a ráj srdce. Velmi se nám líbila kapitola, kde se hlavní postava příběhu setká se samotným Kristem. Nejsilnější části bylo, když se samotný Kristus zeptal: “Kde jsi tu celou dobu byl, proč jsi mě nehledal?”  Bylo to tak silné a osobní, že nešlo na to nereagovat nijak jinak, než sepsáním písně.
Mnoho z nás se v té písni nakonec najde, dříve či později. Když se snažíme žít život z vlastních sil a hledáme cestu ven z bludiště každodennosti – labyrintu. Kristus je tím klíčem a mapou a doufáme, že Jej dříve či později pozná co nejvíce lidí.
Text a akordy: https://goo.gl/ByMa4w
Filip Zavřel

Author Filip Zavřel

Filip Zavřel je vedoucím chval v Církvi bratrské na Praze 13. Dříve působil v KS Mozaika v Hradci Králové, kde také vedl kapelu Jedním srdcem. Kapela Jedním srdcem za své působení vystupovala u nás i na Slovensku a vydala desku s názvem Chci zářit. Titulní singl jehož je Filip spoluautorem se stal hymnou festivalu UNITED v roce 2014. Filip je žádaným hostem v mnoha českých křesťanských hudebních projektech. V současné době vede kapelu Lévi worship, která se snaží o přinesení současného worshipu do České republiky. Zároveň je zakladatelem webu Svět chval.

More posts by Filip Zavřel

Leave a Reply