Je tu první píseň, kterou jsme dostali od Vás, našich čtenářů. Konkrétně děkujeme za zaslání Radce Novotné, která nám poslala píseň Kvítek Šáronský.
Těšíme se, že postupně dostaneme další písně, třeba právě od Vás, co si tento článek čtete.
Jak je našim zvykem, zeptali jsme se Radky k písni na pár věcí.
Proč sis vybrala dané téma?
Nevybrala jsem si téma.., téma si ,,vybralo” mě.. :-D.
V té době jsem poslouchala velmi dobré vyučování vedoucího kansaského Domu modliteb Mika Bickleho (IHOP Kansas) – na téma Píseň písní a byla jsem toho ,,tématu” plná. Četla Píseň Písní v hodně různých překladech a poslouchala zmíněné výklady a byla opravdu fascinovaná Ježíšovou Láskou ke mně a skutečností, že jsem Jeho vyvolená. A nějak to ve mně všechno zrálo.
Je za písní nějaký příběh?
Protože je mým zvykem trávit čas i preludováním a chválami u klavíru, tak jsem jednou takhle sedla ke klavíru a začala hrát to stupidně jednoduché C durové kolečko a tahle píseň ze mě v podstatě vypadla. Nic jsem složitě nevymýšlela, prostě to bylo skoro automatické, což se ne vždy podaří. Troufnu si říct, že to byla píseň z nebe, která se potřebovala narodit sem na zem skrze moje srdce a povzbudit nás, abychom věděli, kým opravdu jsme a kam směřujeme. A že o nás má Král králů zájem, jako o svou nevěstu.
Pro mě osobně hodně fascinující skutečnost. Tahle píseň je skromným vyjádřením toho, co jsem prožívala, omezeným mými schopnostmi a tím, co v sobě zatím dokážu ,,uvolnit”. Když si ji s odstupem času poslechnu nebo ji zpívám, tak vnímám hodně hudebních vlivů z doby jejího vzniku, které se logicky obtiskly do její podoby. To je ta moje část, kterou jsem do toho byla schopná vložit, ale jinak je pro mě nějak hodně důvěrně známá. Jako bych ji v sobě měla už od nepaměti a kdykoli ji začnu zpívat, myslím vážně, to co říkám a neuvěřitelně mě přibližuje k Bohu. Je to vlastně taková moje modlitba. Volání, spolu s vyznáním a uvědoměním si toho, proč tu vůbec jsem a jaký má můj život smysl a cíl.
Text a akordy: https://goo.gl/aQtJFv

Author Filip Zavřel

More posts by Filip Zavřel

Leave a Reply