Máme obrovskou radost, že nám posíláte své autorské písně! Napsal nám i Ondra Mikeš a zde je jeho píseň Jen stou ovečkou. Samozřejmě nechybí příběh, který píseň provází.
Řekni nám něco o sobě.
Jsem student prvního ročníku 3. lékařské fakulty, je mi 20 let. Pocházím z malebné vesničky Rynárec na Vysočině. Hraju ve 2 křesťanských kapelách a ještě varhaničím u nás ve farnosti. Kromě hudby si ale třeba rád zaběhám nebo zašlapu na kole.
Jaký je za písní příběh?
Jedná se o mojí úplně první písničku. Je to vlastně takové moje osobní vyznání. Napsal jsem jí v jednom těžším období asi 2 roky zpět, kdy jsem řešil různé vnitřní otázky a zranění. A v té době jsem se obzvlášť vracel k okamžikům, kdy jsem poprvé naplno zažil setkání s Ježíšem po přímluvné modlitbě na křesťanském táboře Entercamp.
V té době během Entercampu jsem dost pochyboval o sobě, o svojí hodnotě, i Boží existenci a lásce ke mně. Ale toužil jsem se s Ním osobně setkat, podobně jako apoštol Tomáš. A Ježíš tehdy skutečně přišel do mého srdce a zahrnul mě takovou láskou a odpuštěním, až jsem nebyl schopen nic jiného než plakat štěstím a úlevou. Tím se tehdy odstartoval velký proces uzdravení a proměny mého života.
A když jsem se tak vracel v myšlenkách k těm vzácným chvílím, vybavilo se mi podobenství o 99 a 1 ztracené ovci (Lukáš 15, 3-7), které jsem zrovna nedávno četl. A s dojetím mi došlo, že jsem skutečně ta stá ztracená ovečka, pro kterou je Bůh ochoten vypravit se kamkoliv a hledá jí dokud ji nenajde. Tak jsme mu vzácný každý z nás. A tak vznikly sloky, refrén a první bridge. Druhý bridge byl původně součást vznikající jiné písničky, ale nakonec jsem ho připojil. Inspirovala mě knížka Chatrč. A obzvlášť jedna pasáž, kdy Bůh říká hlavnímu hrdinovi, proč obětoval svého Syna pro lidi. Říkal, že miluje jako dobrý rodič všechny své děti, všechny stejně. Přesto každé z nich miluje jiným, zcela originálním, způsobem, každé z nich má obzvlášť rád. Proto nedokázal snést představu, že by jediné dítě bylo pro své hříchy odsouzené k věčnému zavržení. A tak vzal trest a hřích na sebe a zemřel za každého z nás.
Text a akordy: https://goo.gl/Ap1eAn

Author Filip Zavřel

More posts by Filip Zavřel

Leave a Reply