Přinášíme vám další českou chválu. Martin Juha z Plzně se s námi podělil o píseň Budeme chválit. Jako vždy jsme se ptali, co ho k písni vedlo.
Řekni nám něco o sobě
Jmenuju se Martin Juha a uvěřil jsem asi v 21 letech. Protože jsem od osmi let hrál na kytaru, tak mě to automaticky táhlo ke chvalám. Vlastně chvály byly důvod proč jsem poprvé přišel do sboru a po čase uvěřil.
Proč jsem si vybral toto téma písně?
V té době jsme já i můj sbor procházeli obdobím, kdy jsem cítil, že potřebujeme nějakou pozitivní chválu s povzbuzujícím textem.
Jaký je za písní příběh?
Skládám písně většinou bez nástroje v ruce, ideálně někde na cestách v mhd nebo třeba ve sprše. Už nevím kde konkrétně ke mě popěvek: ‘Budeme chválit jméno Tvé a nic nás nerozdělí’ přišel, ale vím, že jsem to pak nemohl dlouho dostat z hlavy. Znělo mi to pak v hlavě rovnou i se zvukem celé kapely, který se teda nepovedlo zaznamenat úplně 100%ně, protože v té době jsem se v nahrávání ještě moc nevyznal a nahrávku jsme dělali pouze za použití vlastních sil a vybavení.
Začalo to popěvkem: ‘Budeme chválit jméno tvé a nic nás nerozdělí.’ Potom jsem postupně přidával hlavní myšlenku sloky, že jen v Ježíši mám svojí sílu a že mu chci vzdávat chválu, ale ne jen jako jednotlivec, ale s celou církví. Zároveň jsem chválu chtěl nechat jednoduchou, zaměřenou na vyznání.

Author Filip Zavřel

More posts by Filip Zavřel

Leave a Reply